>

KÖŞE YAZILARI | YEŞER SARIYILDIZ

Aşkta Tehlike İşaretleri

Luciano De Crescenzo (doğru yazdım, ayrıca ay lav yu gugıl) (Yeşer Sarıyıldız)
 
   
 
 
     

İsmini muhtemelen yanlış yazacağım İtalyan yazar Luciano De Crescenzo (doğru yazdım, ayrıca ay lav yu gugıl) düşüncesi. Bu adam diyor ki, “Diyelim ki köşeyi dönecek ve karşılaştığım kadına aşık olacağım. Onun yerine tam ben köşeyi dönmeden kemancılar belirse de geri dönüp koşarak uzaklaşsam ben de hemen, dönmesem köşeyi.”
Kelimeler birebir aynı değil de, idare edin işte. Önemli olan konuyu kavramak, dersi anlamak di mi ama?

Mesela sinemaya bilet alsak, yan koltuğumuzdakine aşık olacak olsak filme girersek, bu sebeple biletin üstünde kurukafa olsa, girmesek biz de. Ya da tam bi’ bara girecekken içerdeki aşık olma tehlikemiz olan insana karşı kırmızı halı seriliverse yere, koşarak uzaklaşsak yüzünü bile görmeden… En olmadı, aşık olacağımızın kişinin olduğu taraftan yoğun bi’ ter kokusu gelse mesela; istesek de içimiz kalktığı için filan gidemesek o tarafa; hayat bize bu kıyağı geçse. Dönmek üzere olduğumuz sokaktan şiddetli bi’ rüzgarla gül yaprakları uçuşsa üzerimize, korkup kaçsak, kaçarken hızlı hızlı koşsak, ve o da aynı anda korkup koşarak kaçmakta olsa, hızlıca bi’ sonraki sokağa dönsek aynı anda ikimiz de ve ikimiz de o kadar hızlı olsak ki, sokağın başındaki uyarı tabelasını fark edemesek bu sefer… Birbirimize çarpsak sonra o hızla, düşsek hatta, tanışmak zorunda kalsak, aşık olmaktan kaçamasak yine…

Evet, klişe bile olsa, iflah olmaz bi’ romantik olarak bunları düşündüğüm oluyor bazen. Hem ayrıca, daha düşüncede kaçamıyorum ben aşktan, üstüme zürafa yürüse ne yazar?

Facebook: www.facebook.com/madambrownie
Facebook: www.facebook.com/yesersariyildiz

Twitter: twitter.com/androverdose
Friendfeed: friendfeed.com/androverdose


YEŞER SARIYILDIZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>