>

SAÇ BAKIMI

Evde Saç Boyayanlara Bazı İpuçları

Saçınızın boyasını sizde evde yapanlardansanız bu püf noktaları ile birer profesyonel kuaför gibi olacağınıza emin olun!
 
   
 
 
     

Saç boyama işlemi hele de belli bir yaştan sonra çok sık tekrarlanan ve de çok eğlenceli olmayan bir iştir çoğu zaman… Ama her kadının mutlaka yaptığı ya da yaptırdığı bir aktivitedir…

Birçok kadın kuaföre gitmeyi hem daha pratik hem de daha kalıcı bir işlem gibi görse de değişen ekonomik koşullar ve vakit azlığı nedeniyle bu işlemi evde kendisi yapan kadınların sayılarında da fazlasıyla artış gözlemleniyor son yıllarda…

Sizde güzellik salonunuzu eve kuranlardan ve kendi kendinizin kuaförü olanlardansanız saç boya işlemini daha profesyonelce yapmayı deli gibi arzulayacağınıza eminiz.

İŞTE SİZE BU KONU İLE İLGİLİ ÇARPICI İPUÇLARI!

• Boya yapmadan önce saçınızın nemini dengelemelisiniz. Saçınızdaki nemi dengeleyen maskeler ve bakım ürünlerini deneyebilirsiniz.

• Eğer daha önce kullanmadığınız bir marka saç boyasını aldıysanız önce saçınızın ufak bir tutamında denemelisiniz. Böylece daha sonra ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları önlemiş olursunuz!

• Saç dibinizin tahriş olmaması için saç dibinize kulak çöpüyle vazelin sürün.

• Hem pratik hem de profesyonel şekilde boyama işlemini gerçekleştirmek için kuaförlerin kullandığı plastik kase ve kısa saplı boya fırçalarından edinin.

• Çöp torbasından kendinize önlük yaparak boya yapma anında hem üstünüzü hem de etrafı rezil olmaktan kurtarabilirsiniz.

• Saçlarınız omuz hizasında veya daha uzun ise mutlaka 2 veya 3 kutu boya almalısınız. Aksi takdirde boyanız yetmeyecek ve dalgalı bir saç rengiyle dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

• Son olarak şampuan ya da saç bakım ürünlerinizde mutlaka boya koruyucu ürünler tercih etmelisiniz. Böylelikle saçınızın rengini daha uzun bir zaman muhafaza edebilirsiniz.

Hazırlayan: Gözde TURA

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>